Brusel hrozí Švédsku žalobou kvůli lovu vlků

13. března 2011 v 19:23 | Grise Louve |  novinky
Brusel - Švédsko letos v lednu opět povolilo lovcům odstřel vlků a tím velmi popudilo Evropskou komisi. Brusel oficiálně pohrozil Stockholmu, že ho požene k kvůli lovu těchto šelem k soudu.
Švédské úřady stanovily letos kvótu odstřelu na dvacet kusů. Celkový počet vlků ve Švédsku je odhadován na zhruba 200 jedinců.
Lov vlků byl v zemi od roku 1964 zakázán. V roce 2009 ale parlament ve Stockholmu rozhodl, že omezí počet vlků na švédském území na 210 zvířat a že od poloviny ledna do poloviny února bude povolen odstřel v rámci stanovéné kvóty.
Loni se tak poprvé po šestačtyřiceti letech znovu konal ve Švédsku lov vlků. Kvóta byla vyšší než letos - smělo být uloveno celkem 27 zvířat.
Letošní lov začal v sobotu 15. ledna a celkem 6000 lovců oznámilo, že se do něj zapojí. O dva dny později už bylo podle švédského serveru The Local z povoleného počtu vlků uloveno už 14.

Nemám jinou možnost

Komisař EU pro životní prostředí Janez Potočnik v pondělí sdělil: "Postup švédských úřadů mi nedává jinou možnost, než navrhnout Evropské komisi, aby zahájila proti Švédsku právní kroky kvůli porušování zákonů EU o životním prostředí."

Celý článek na aktualne.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.